OKUR BÜLTENİ

MHP tabanının kontrolü zor! Muharrem Sarıkaya yazdı...

24-01-2017 15:48

Referanduma doğru çok kritik bir süreç başladı. Halkın nasıl bir tavır sergileyeceği tahmini kolay gibi gözükse de en kritik parti MHP. Tabanı ve tavanı arasında ciddi dalgalanmaları var. Usta yazar Muharrem Sarıkaya, MHP'nin tabanını anlattı.

Türkiye anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi için meclisten gerekli izni aldı. Şimdi söz asıl irade olan halkta. Meclisteki yaşanan tartışmalardan ve gelişmelerden de anlaşıldığı gibi hangi tabanın hangi oyu vereceği z çok belli. Ancak bir parti hariç.

Usta kalem Muharrem Sarıkaya, MHP tabanını köşesinde anlattı. Sarıkaya MHP tabanının tavanla sık sık farklı yönde olduğunu ve yeterince kontrol edilemedğini belirtti. İdeolojik partilerin en güzel örneklerinden biridir MHP. Kendi partisine her zaman oy vermez, hatta başka partide siyaset yapar ama bapını da hiç koparmaz. İşte bu sebeple başka parti ve yönelimlerde etkisi oldukça yüksektir.

ANADOLU'DAKİ MHP'Lİ ŞAŞKIN

Şu anda MHP'li tabanda oldukça ilginç bir durum söz konusu. Çünkü çok uzak olmayan bir tarihe kadar karşılarına aldıkları AK Parti ile neden bir arada olduklarına anlam verebilmiş değiller ve bu sözden nasıl döneceklerini düşünüyorlar.

BAHÇELİDEN TABANA MESAJ

Bahçeli, yakın geçmişte başkanlık sistemine karşı çıkarken, bugün neden destek verdiklerine dönük eleştirilere yanıt verdi. “Ne kadar yanıldıkları, ne denli art niyetli oldukları yakında tüm yönleriyle anlaşılacaktır” dedi. Bu sözler tabana mesaj olarak nitelendirildi. MHP'li miletvekillerinin oldukça uyumlu bir tavır sergilemesi tabana da yansıyacak sanrısı oluşturmamalı diyen Sarıkaya, oldukça net örnekler verdi. 2010 referandumunda yönetimin hayır demesine rağmen taban oldukça yüksek bir şekilde evet dedi. Yine bir diğer örnek olarak 7 Haziran seçimleri gösterilebilir. MHP seçmeni 7 Haziran'da partisine oy verirken tam 5 ay sonra Kasım'da oyunu AK Parti'den yana kullandı.

TABAN VE TAVAN MAKAS GİBİ

Usta kalem Muharrem Sarıkaya, Bahçeli'ye oldukça bağlı ve bunda şüphe bırakmayan bir çok yönetici ile konuşmasına rağmen 'hayır' vereceklerini belirttiklerini söyledi. Kendi tecrübelerini de katan Muharrem Sarıkaya, bugün sandık kurulursa MHP tabanından büyük oranda 'hayır' çıkacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

YAZARLAR
Ahmet Kekeç

Ahmet Kekeç

Sessiz sedasız devrim
Ahmet Taşgetiren

Ahmet Taşgetiren

YPG babasının hayrına mı?
Ali Erkan Kavaklı

Ali Erkan Kavaklı

Okuma tutkusu
Engin Ardıç

Engin Ardıç

Meşru Kemal
Ergün Diler

Ergün Diler

Kılıç dansı
Fatma Barbarosoğlu

Fatma Barbarosoğlu

Küfür ile şükür arasında...
Haşmet Babaoğlu

Haşmet Babaoğlu

Günümüz çocukları...
Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce

F. Gülen tam bir sosyopat
Kurtuluş Tayiz

Kurtuluş Tayiz

2019 hesapları
M. Fatih Çıtlak

M. Fatih Çıtlak

Hoşça bak zâtına...
Nagihan Alçı

Nagihan Alçı

Sibel Eraslan

Sibel Eraslan

Yavuz Bahadıroğlu

Yavuz Bahadıroğlu

Osmanlı ailesinde iftar zamanı
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

OKUR BÜLTENİ Haberin devamı için tıkla... [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    haberturkmen.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181