OKUR BÜLTENİ

Döndü, baktı ve... Fatih Çekirge yazdı...

20-01-2017 19:50

Geçtiğimiz gün flaş bir kararla Devlet Bahçeli ile görüşme talep eden ve ağırlanan Kılıçdaroğlu, toplantı sonunda hayal kırıklığına uğradı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün beklenmedik bir karar aldı. MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşme talep eden Kılıçdaroğlu olumlu bir cevapla görüşmeye gitti. İki lider görüşmeden sonra basın mensuplarının karşısına çıktı. Ancak çok ilginç anlar yaşandı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, o anları köşesine taşıdı. Kılıçdaroğlu'nun görüşmeden hayal kırıklığı ile ayrılması hem onun açısından hem kamuoyu açısından muhtemel bir şeydi. Ancak Kılıçdaroğlu, görüşme çıkışında basın mensuplarına ortak bir açıklama yapma niyetindeydi. Ancak konuşan kişi sadece kendisiydi. 

Usta yazar Çekirge, "30 saniyede her şey anlaşıldı. Ne perde arkası kaldı ne de kulis... Apaçık ortada. Kılıçdaroğlu konuşarak... Bahçeli susarak... Baş başa görüşmenin bütün detaylarını vermiş oldular." diyerek konuyu özetliyor.

Kılıçdaroğlu basın mensuplarına sadece 30 saniyelik bir açıklama yaptı ve ona katılacağını düşündüğü muhatabı Bahçeli'ye dönüp baktı. Ancak Bahçeli hiç birşey demedi. Zaten muhtemelen hayal kırıklığı yaşayacağı görüşmenin sonunda bir darbe daha yiyen Kılıçdaroğlu şaşkındı. Bahçeli ise sadece "Başkan gerekli şetleri söyledi" açıklaması ile yetindi.

PEKİ NEDEN BÖYLE OLDU?

Bunun birçok sebebi olsa da, bir iki hususa doğu ışık tutan Çekirge, konuyu özetliyor. Özellikle Haziran seçimlerinden sonra koalisyona kapıları kapatan Bahçeli, CHP içinden çok tepki almıştı. Yine daha sonrasından Bahçeli'ye karşı MHP içinde yaşanan ayaklanmanın CHP ile bağlantılı olduğunu düşünen Devlet Bahçeli, CHP ile mesafesini koruyor. Bunun yanında CHP'nin HDP ile yakın durması iki partiyi birbirinden oldukça uzaklaştırdı.

Şimdi meselenin özü 30 saniyelik bir tablo ile özetlendi. Referandumdaki tablo belirgin hale geldi. MHP, AK Parti ile aynı çizgide devam edeceğini net bir şekilde göstermiş oldu.

Etiketler : Döndü - - baktı - ve... - Fatih - Çekirge - yazdı... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

YAZARLAR
Ahmet Kekeç

Ahmet Kekeç

Sessiz sedasız devrim
Ahmet Taşgetiren

Ahmet Taşgetiren

YPG babasının hayrına mı?
Ali Erkan Kavaklı

Ali Erkan Kavaklı

Okuma tutkusu
Engin Ardıç

Engin Ardıç

Meşru Kemal
Ergün Diler

Ergün Diler

Kılıç dansı
Fatma Barbarosoğlu

Fatma Barbarosoğlu

Küfür ile şükür arasında...
Haşmet Babaoğlu

Haşmet Babaoğlu

Günümüz çocukları...
Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce

F. Gülen tam bir sosyopat
Kurtuluş Tayiz

Kurtuluş Tayiz

2019 hesapları
M. Fatih Çıtlak

M. Fatih Çıtlak

Hoşça bak zâtına...
Nagihan Alçı

Nagihan Alçı

Sibel Eraslan

Sibel Eraslan

Yavuz Bahadıroğlu

Yavuz Bahadıroğlu

Osmanlı ailesinde iftar zamanı
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

OKUR BÜLTENİ Haberin devamı için tıkla... [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    haberturkmen.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181