OKUR BÜLTENİ

Hakem maçın kaderini belirledi! Erman Özgür yazdı...

11-02-2017 16:09

Beşiktaş'ın Karabükspor'a yenildiği maçı köşesinde yorumlayan Erman Özgür, Tudor'un konsantrasyonu dışında hakeminde verdiği kararla maçın kaderini etkilediğini belirtti.

Beşiktaş kötü bir oyunla Karabükspor karşısında yara aldı. Rakip takım hocası Igor Tudor Beşiktaş'ı oldukça iyi analiz etmişti. Oyuncularının hepsi ve kendisi oldukça konsatrasyon sahibi çıktılar maça. Tüm bunlar Beşiktaş'ın yenilgisinin sebeplerinin başında geliyor. Ancak Hakemi de unutmayan yazar Erman Özgür, hakemin verdiği kararla sonuca etki eden bir müdahale yapmış olduğunu yazısına ekledi.

İYİ ANALİZ

Maç öncesinde Karabükspor’un teknik direktörü Igor Tudor, rakibini çok iyi analiz etmiş. Oyunu 25-30 metreye sıkıştırarak oynayıp, Ceyhun ve Skulasson’la orta sahayı, 3’lü defans oynayarak, Dany ve Barış’ın ters kademeleriyle kenarları çok iyi kapattılar. Beşiktaş’ın özel yeteneklerini etkisiz hale getirip Latovlevici ile geldiler ilk yarı. Beşiktaş ise markajdan kurtulamayan özel oyuncularıyla sürekli geri ve yana oynamak zorunda kaldı. Sadece 1 pozisyon yakalayabildiği 45 dakika duran toplarla da etkili olamadı.

YILDIZLAR NEREDE?

İkinci yarının başında gelen Tudor’un Ermin Zec hamlesi, golün de karşılığı oldu. Beşiktaş’ta ise kıpırdanma pozisyon sayısına yansımadı. Oyun disiplini ve katı savunma anlayışından ödün vermeyen Karabükspor, tempoyu düşük tutmayı başardı. Bu tip maçların anahtarı Oğuzhan, Babel, Quaresma, Talisca gibi oyuncular vasatın altında kalınca önce Tolgay sonra Aboubakar hamlesi geldi Tamer hocadan. Ama Aboubakar oyuna girdiği anda gelen duran top golü, Beşiktaş için son 15 dakikayı daha da zor bir hale getirdi.

DANY'NİN POZİSYONU

Ancak Beşiktaş da bu zorluğu yenebilecek tüm özel oyuncular kısa bir tatilde gibiydi. Aboubakar’ın golü bile bu oyuncuları yeterince ateşleyemedi. Sonuçta maç için doğru planlamayı yapan, doğru hamleyle skoru değiştiren ve hem fiziksel olarak hem de konsantrasyon anlamında maçın yıldızı Tudor oldu. Maçın hakemi Halis Özkahya ise ilk yarıda Dany’nin eline çarpan topta devam kararı vererek maçın kaderini belirledi.

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !

YAZARLAR
Ahmet Kekeç

Ahmet Kekeç

Sessiz sedasız devrim
Ahmet Taşgetiren

Ahmet Taşgetiren

YPG babasının hayrına mı?
Ali Erkan Kavaklı

Ali Erkan Kavaklı

Okuma tutkusu
Engin Ardıç

Engin Ardıç

Meşru Kemal
Ergün Diler

Ergün Diler

Kılıç dansı
Fatma Barbarosoğlu

Fatma Barbarosoğlu

Küfür ile şükür arasında...
Haşmet Babaoğlu

Haşmet Babaoğlu

Günümüz çocukları...
Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce

F. Gülen tam bir sosyopat
Kurtuluş Tayiz

Kurtuluş Tayiz

2019 hesapları
M. Fatih Çıtlak

M. Fatih Çıtlak

Hoşça bak zâtına...
Nagihan Alçı

Nagihan Alçı

Sibel Eraslan

Sibel Eraslan

Yavuz Bahadıroğlu

Yavuz Bahadıroğlu

Osmanlı ailesinde iftar zamanı
ED�T�R�N SE�T�KLER�

OKUR BÜLTENİ Haberin devamı için tıkla... [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    haberturkmen.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181